Kılıçdaroğlu: İktidar değişirse sözde darbe oluyormuş, ya darbeyi siz yapıyorsunuz!

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ağrı’da Millet Buluşması’nda halka seslendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun seçimleri darbeye benzetmesine cevap veren Kılıçdaroğlu, “Bunlardan birisi kalktı dedi ki, sandığa sarfiyat de oy verirler de ve iktidar değişirse kelamda darbe oluyormuş. Ya darbeyi siz yapıyorsunuz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

BU ÜLKE DARBELERDEN ÇOK ÇEKTİ: Ağrı’da önemli meseleler olduğunu biliyorum, hepsini biliyorum. Biz neden bir değişim istiyoruz? 22 yıldır iktidardalar. Allah aşkına! Ağrı üzere bir kentin hala kanalizasyonu hakikat dürüst yoksa, hala birtakım mahallelerine su gitmiyorsa bir sıkıntımız var demektir. Yuh çekmeyin, sandığa gidin oyunuzu kullanın. ‘Yuh’la bir şey olmaz, sandıkla olur. Bunlardan birisi kalktı dedi ki, sandığa masraf de oy verirler de ve iktidar değişirse kelamda darbe oluyormuş. Ya darbeyi siz yapıyorsunuz. Bu ülke darbelerden çok çekti. Yargıda adalet yok. Mahkeme salonlarında olmaz adalet yalnızca.

Bir çocuk açsa o ülkede adaletsizlik var demektir. Bir kişi bir kentin sokaklarında güler yüzle gezemiyorsa o ülkede bir sorun var demektir.

BEŞLİ ÇETELER İÇİN ÇALIŞIYORLAR: Bu bereketli topraklarda siz hayvancılığı öldürüyorsanız, tarımı öldürüyorsanız, hayvancılığı geliştirmek için ta Güney Amerikalara gidiyorsanız… Senin ne işin var oralarda. Gel Ağrı’nın ovalarını gör kardeşim. Onlar vatandaş için değil yandaşları için, beşli çeteler için çalışıyorlar. Paralarını yurt dışına götürdüler. Ağrılılara, Türkiye’ye kelamım, kaçırdıkları 418 milyar doları son kuruşuna kadar getireceğim! (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir