Üç büyüklerin kavgasına Şenol Güneş’ten bomba yorum: Bu birliktelik değil resim çektirmek

Milli ortada çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ta Teknik Yönetici Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Kadroda çok sayıda eksik olduğunu tabir eden Güneş, yüklü olarak Fenerbahçe maçı hakkında konuştu. Deneyimli hocanın üç büyüklerin birbirine yönelik yaptığı açıklamaları da dikkat çeken sözlerle kıymetlendirdi.

İşte Güneş’in açıklamaları:

“Milli ortada sayımız çok az, 12 oyuncumuz ulusal ekiplerde. 2 tane genç oyuncumuz geri geldi. Salih Uçan da özel durumu nedeniyle yarın gelecek. Tayyip Talha’nın sakatlığını biliyorsunuz, derbiye yetişir mi bilemiyoruz. Valetin Rosier boğazından ameliyat oldu. Gedson dişinden ameliyat oldu. Bir de müsaade verdiğimiz Dele Alli de gelemedi, yağmur yağıyor herhalde, ondan haber almaya çalışıyoruz.

“DERBİ PAZAR OYNANIR”

İlk maçımız Fenerbahçe ile olacak. Gelecek hafta cuma günü grup toplanmış olur. Fikstür açıklanmadı lakin herhalde pazar günü olacak. Fenerbahçe’nin de çok sayıda ulusal kadroda oyuncusu var, herhalde cumartesi olmaz derbi.

“N’KOUDOU GİTMEDİ LAKİN AFFETTİK”

Benim adıma transfer haberleri yazılıyor. Şu anda gidecek oyuncu yok. Alınacak oyuncuya da idare karar verir. Kevin N’Koudou ile ilgili haberler çıkıyor. Ekonomik olarak yüksek pahalı bir oyuncu. Kalırsa maliyeti olacak, onunla konuştuk. Transfer imkanı oldu fakat gitmedi. Neden gitmediğini bilmiyorum. Gitmedi, affettik. Oynaması düşünülmüyor. Lazım olursa, oynatırız. Beklentilere yanıt veremediği için düşünmüyoruz.

“KATILMADIĞIM YÜZDE 80 HUSUS VAR”

“Bir maçtan 3 puan almak için konuşmuyorum. Futbol alanda oynanıyor. Lider söyledi, adaletsizlik olduğunu söyledi. Karara uyduk ancak mağduriyette suçlama olmamalı, biz suçlandık. Fikstür kaydırıldı, boş hafta vardı fakat kupa maçları oynatılmadı. Katılmadığım %80 bahis var fakat işimizi yapmak zorundayız.”

“FENERBAHÇE’NİN UYGUN BİR KAROSU, ÂLÂ BİR HOCASI VAR”

Fenerbahçe’nin yeterli takımı, çok âlâ bir hocası var. Bizim de uygun oyuncularımız var. Büyük topluluklar, bir maç oynayacağız. Arbede edenlere, neden arbede ettiklerini sorarsınız. Biz de dinleriz yani.”

“TFF PLANLARINI ŞİMDİDEN AÇIKLAMALI”

Gelecek dönemin planlarını TFF şimdiden açıklamalı. Seneye 20 kadroyla oynanacak, bir sonraki sene 24 olabilir. Şu an seneye 20 deniyor, bir ay sonra değişebilir. Bunları gördüm daha evvel. Prensipler bu yüzden kıymetlidir, şahısların keyfine bırakılmamalı.

“GHEZZAL YENİ TRANSFERİMİZ OLACAK”

Rachid Ghezzal’ı yeni transferimiz olarak sayabilirsiniz, geri döndü. Bu dönem ve önümüzdeki dönem bizim için çok kıymetli olacak.

“SEVGİ KİRLENMİŞSE BİR ORTAYA GELMEK FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK OLUR”

Deprem hepimizi üzdü. Bir ortaya geldik. Fakat çabucak arbedeye başladık. Demek ki özümüzde yanlışlık var. Dürüstlüğün açık olmamanın badirelerini yaşıyoruz. Arbede olmasın diye özverili olmak durumundayız. Zelzelede yer ve bina değerli diyorlar. Binanın da kolonları değerli. Sağlam temellerin olduğu yerde öbür problemler değerli değil. Vız gelir tırıs masraf. Bizde vız gelir tırıs sarfiyat binayı yıkıyor. Futbolu darmadağın ediyor. Bunları ciddiye almıyorum. Dedikoduların ve boş konuşmaların kimseye faydası yok. Dürüst müyüz yoksa kaostan beslenmek mi istiyoruz? Bunları ayırmazsanız fırtınanın içinde boğuluruz. Samimiyetin ve güzel niyetin olmadığı bir yerde sevgi kirlenmişse ve hürmet da yoksa bir ortaya gelmeniz fotoğraf çektirmek olur. Bu birliktelik olmaz. Tartışalım, arbede etmeyelim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir